Facebook data

1
Kelly's Elbows
#88987 Kelly's Elbows 14 år, 7 månader sen Stoke: 28

Gazzer
Inlägg: 2613
graphgraph
offline

Kolla på Kelly's surfstil .... om man fokusera på armbågarna ser man att det är där det händer. Förarmen och händerna hänger bara och axlarna följer efter armbågarna - han vävar hela tiden och det verker som om kraften ligger centrerat just i armbågarna ... underligt ... vad säger ni andra om detta iaktagelse?
 
Ändrat av Gazzer
Logga in för att svara
#88988 Svar: Kelly's Elbows 14 år, 7 månader sen Stoke: 24

Swingkid
Inlägg: 951
graphgraph
offline

Jag tror Kelly har 99% kontroll på hela sin kropp.. på Surfermag har han lite tips om hur man surfar bättre och vad man skall tänka på när man surfar, trick tips, tanke tips: Surfa med Kelly www.surfermag.com/kelly-slater/
 
Logga in för att svara
#88993 Svar: Kelly's Elbows 14 år, 7 månader sen Stoke: 28

Gazzer
Inlägg: 2613
graphgraph
offline

Jå, det klart han har men kollar på sista heatet i Hurley Pro och fokusera på just hans armbågar ... jag tror det är ett intresant grej . Stå på golvet å hålla armarna ganska högt men inte ända upp till 90 graders vinkel - vrida snabbat vänster - höger med att hjärnan kopplat till armbågarna. Man får ett speciellt flytt i det hela. Prova!!
 
Logga in för att svara
1
Moderatorer: Redax
 
Glömt användarnamn eller lösenord?
Bli medlem!