Ja här 'bäängar' locals västerländska brudar så det blir vågor en platt dag (tur det). Dom lokala tjejerna jagar pengar och en daglig syn är att se äldre gubbar hänga med unga damer. Är så stolt att vara vit här. Trickset att slippa, 'ja jag har en fru.. är på väg att möta upp henne nu' och så vips så är dom på väg till någon äcklig gubbe.
På tal om köpa brädor här (kom upp för några trådar sedan), så finns det ett ganska så ok utbud. Speciellt med Fish. Mellan 350 - 380 dollar. Bara så ni vet om ni skulle ta er hit. Boende, 500 dollar i 1 mån för ett rum. För oss delat på 3 blir det en billig hyra. Vi hyr brädor. Dom skulle ha €300 enkel väg. Det betalat vi ca 160 dollar för, men då får vi välja och vraka. En liten dag, longboard. Större fish. Väldigt bekvämt.
Till surf, det var en bra dag idag. Lite större och kameran var med så det finns massa klipp till den lilla filmen, även lite photo. Nu har jag testat den gröna brädan till vänster
Ha det gott alla där hemma i kylan.